Den č. 11 - Girlandy

25. září 2016 v 20:42 | Vapřobáci |  Výroba

Dalším druhem výzdob jsou bezesporu krásné a přírodně vypadající girlandy! Jak si takovou ozdobu vyrobit si povíme dnes!Co to je?

Girlanda je zjednodušeně rečeno řetěz vyrobený z jehličí a dalších vánočních dekoračních ozdobných předmětů, jako může být například ovoce, květiny, svíčky či jiné drobnosti. Girlandy jsou navíc velmi ohebné a jsou tak vhodné i na náročnější výzdoby míst, kam byste jinak nic jiného neumístili.


Jak si takovou nádheru vyrobit?

Na výrobu jednoho takového zeleného řetězu budeme potřebovat větvičky z jehličnatého stromu, nejlépe jedle, provaz, aranžerský drát, tavnou pistoli a několik vámi vybraných dekorací, které použijme v závěrečné fázi.
Na provaz přikládáme rovnoměrně větve tak, aby nebyl vidět jak provaz, tak ani konce větví, které přichycujeme drátkem, který obvazujeme kolem větví, aby nám zelen držela a nepadala.
Poté si připravíme dekorace typu ovoce, květiny, oříšky nebo dekorační mašličky, které k prozatím holé girlandě přiděláme tavnou pistolí.
Poté již jen stačí takovou vánoční ozdobu připevnit například na balkón, kde z vašeho obyčejného zábradlí vytvoří honosnou terasu, která bude hosty vítat již z dálky.Girlandu si tedy již vyrobit umíme! A opět je lepší, než ta kupovaná! Co bychom si mohli udělat zítra?
Spíš si něco přečteme. Co třeba vánoční vtipy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Něčí Eliška Něčí Eliška | 25. září 2016 v 21:01 | Reagovat

Jee, vždycky jsem chtěla ze zábradlí na balkóně mít terasu! :)

2 Vapřobáci Vapřobáci | 25. září 2016 v 21:08 | Reagovat

Něčí Eliško, báli jsme se, že se třeba nenajde nikdo, kdo by naší slovní hříčku pochopil. Tak jsme si oddechli  😊

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama