Den č. 9 - Házení střevícem

23. září 2016 v 16:21 | Vapřobáci |  Tradice

Advent přináší mimojiné také spoustů zvyků a tradic. Jedním takovým je i házení střevícem, nebo chcete-li bačkorou. Jak to s takovým házením je se dočtete v dnešním článku.Takových vánočních zvyků máme v rukávu několik, my si dnes ale představíme jeden zejména pro nezadané slečny, které chtějí znát svou budoucnost.

Jak na to?


Pokud mladé dívky chtějí vědět, zda se příští rok provdají, měly by si nejprve obstarat obyčejnou bačkoru, pantofli nebo střevíc, který patří tomu, kdo si chce právě "vyházet" svou budoucnost.
Poté je to již jednoduché. Dotyčná se musí postavit nejlépe po štědrovečerní večeři zády ke vchodovým dveřím do bytu či domu a přes hlavu mrštit svou botkou směrem ke dvěřím.
Pokud po dopadu naleznete střevíc natočený tak, že špička ukazuje směrem ke dveřím, je podle pověr jisté, že se do roka provdáte z domu.
Pokud ale špička střevíce ukazuje spíše k vám, tak si ještě minimálně rok užijete se svými rodiči v jednom hnízdečku.
Existuje ale také možnost, že se botka hodem otočí a vám se naskytne pohled na její podrážku - v tom případě zůstanete na ocet do konce života a skončíte jako stará panna.

Snad jediná věc, na kterou si dávejte pozor, je lampa umístěná u dvěří nebo ještě v horším případě prosklené dveře, které byste mohli svým mrštěním shodit a rozbít. Ne, že by to snad nosilo smůlu, ale přecijen, šťastní byste asi nebyli, že?Dneškem jsme zakončili desátý den ze sta. Vánoce se tedy nezadržitelně blíží a nám zbývá probrat ještě tolik věcí!
Zítra tedy pokračujeme, zaměříme se na vánoční čaje!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama