Den č. 34 - Vánoční filmy

18. října 2016 v 21:07 | Vapřobáci |  Televize

To, co máte všichni rádi. To, na co se všichni těšíme. To, co na Vánocích milujeme. A zároveň i to, co nám zřejmě nejlépe navodí tu pravou vánoční atmosféru!
Článek, na který jsme se osobně těšili asi nejvíc, je zde. A má to svůj důvod - do Vánoc již nezbývá zas tak moc času a naopak nastala ta pravá chvíle začít vánoční filmy sledovat!

Inspirace


Po dlouhé roky jsme hledali nějaký seznam filmů s vánočním motivem, který by nám ušetřil čas a nemuseli bychom procházet různé hlavně blogerské články, ve kterých najdeme TOP5 filmů a většinou jedny a ty samé snímky. Chtěli jsme najít artikl, ve kterém budeme mít všechny vánoční filmy pohromadě.
To se nám nakonec podařilo. A nemuseli jsme se ani dívat do zahraničí a názvy filmů si překládat do mnohdy naprosto odlišných českých titulů. Pomohl nám web ČSFD.cz, na kterém jsme našli profil tohoto pána, očividně velkého milovníka Vánoc.
Netvrdíme, že jeho seznam filmů je kompletní, pokud někdo najdete obsáhlejší databázi, prosím, podělte se o ní v komentářích!


Tip


Když už jsme tuto pomůcku našli, nebránilo nám nic v pokračování realizace našeho velkého plánu. Seznam filmů jsme si hodili do tabulky v excelu, do které jsme si zaznamenávali mimo název i to, zda jsme již tento film získali, zhlédli a potažmo jsme ho i hodnotili. Není proto nic jednoduššího než si filmy nyní podle našeho bodovacího systému seřadit a vybrat pro vás ty nejlepší!
Časem se můžete těšit i na výše zmiňovaný excel soubor s kompletní databází, to nás ale čeká později.


Náš žebříček - TOP 5+1 NEJLEPŠÍCH VÁNOČNÍCH FILMŮ

Filmy jsou řazeny náhodně

Budiž světlo

Výborná vánoční komedie, ze které doslova vánoční atmosféra září. Typická americká rodina se snaží předčít své sousedy v monstróznosti svého osvětlení kolem domu. Na to, jak tento boj dopadne, se koukněte sami!


Vánoce naruby

Pro nás číslo jedna! Nepřekonatelná komedie o tom, jak se manželský pár snaží bojkotovat Vánoce, které ale nakonec kvůli navrátivší dceři musí narychlo zorganizovat. Trošku urychlený VaPřOb!


Vánoční prázdniny

Starší snímek o tom, co se stane, když se na Vánoce sejde jedna široká rodina v jednom baráku a snaží se společně slavit vánoční svátky. I když se všichni snaží o přípravu těch nejhezčích rodinných Vánoc, tak se vše nedaří podle plánu.


Láska nebeská

Kdo by neznal jednu z nejlepších romantických komedií o Vánocích! Film, který je tvořen z několika rádoby náhodných příběhů, které se na konci spojí dohromady, byl jako jediný z naší pětice natočen mimo USA, konkrétně ve Velké Británii, ze které si vzal typický britský chytrý humor, který doplňuje nádherně vykreslenou adventní atmosféru.


Přítel pod stromeček

Ne příliš známý romantický vánoční slaďák, který nás z příběhu malé holčičky přenese o několik let později, kdy se již dospělá žena dočká opožděného dárku, který ji bude dělat společnost o vánočních svátcích. I zde nastanou ale drobné peripetie, o kterých se více dozvíte jen tehdy, když tento námi doporučený snímek zhlédnete.


+ jeden český bonus

Pelíšky

Českých vánočních filmů zase tolik nevzniklo, ale tento se řadí podle nás i mezi světovou špičku. Nenapodobitelný český humor, výtečné výkony renomovaných herců a skvělé zasazení do doby Pražského jara. Tato komedie vás na Vánoce nemůže minout!Pokud snad marně mžouráte a hledáte celosvětově nejoblíbenější film s vánoční tématikou, tedy Sám doma, tak mžouráte správně. Nás opravdu malý Kevin neuchvátil natolik, aby se nám vešel do TOP 5+1. Záměrně jsem neuváděli také vánoční díly seriálů, pro které máme v budoucnu vyhrazený jiný článek!
Máte snad jiný oblíbený film? Podělte se o něj v komentářích!
Zítra se podíváme na Ježíška, tedy konkrétně na to, jak si ho lidé představují!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Který z výše uvedených filmů je váš nejoblíbenější?

Budiž světlo 20% (1)
Vánoce naruby 0% (0)
Vánoční prázdniny 0% (0)
Láska nebeská 20% (1)
Přítel pod stromečkem 0% (0)
Pelíšky 60% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama