Den č. 39 - Pouštění lodiček

23. října 2016 v 22:22 | Vapřobáci |  Tradice

Dnes vám představíme další tradici, tentokrát si upřesníme pouštění lodiček!Na krájení jablka potřebujete pouze jablko a nůž. Na házení bačkorou jen bačkoru. Samé věci, co má každý doma a jen se vezmou, nic víc. Možná proto není pouštění lodiček dnes již tolik rozšířené.

Výroba

Budeme potřebovat pouze několik čajových svíček a vlašské ořechy. Ořechy si rozdělte na poloviny a důkladně je vydlabejte. Poté vezměte čajovou svíčku, od které oddělíte knot s hliníkovým stojánkem, který vložíte do skorápky. Poté jen rozpustíte vlivem ohně zbylý vosk, který nalijete do ořechu, díky čemuž vám vznikne asi takováto lodička.

Samotné pouštění

Nyní je to již jednoduché. Najděte nějaký lavor, napuste ho vodou a vypusťte svůj Titanic! Důležité je si svou lodičku vytvořit sám, aby následné věštění budoucnosti, o které samozřejme jako vždy jde, bylo relevantí. I když, každý víme své o pravdivosti věštění.

Co zjistíme?

Pokud vám lodička zůstane při břehu, zůstane váš život pro příští rok stejný, pokud se vám ovšem loďka potopí, nečeká vás růžová budoucnost. Jestli se však vaše skořápka začně přibližovat s jinou lodí, čekají vás dobré vztahy s majitelem tohoto ořechu. Jiné výklady vám například řeknou, že pokud vám plamen zhasne, tak se můžete dočkat nepříjemné citové zkušenosti. Nejlépe však dopadne pokud vaše loďka dopluje k druhému břehu, za takových podmínek se vám totiž vše, co si přejete, splní.

Jak pouštět lodičky jsme se dozvěděli dnes!
Zítra vás obohatíme vánočními plakáty! Máte se na co těšit!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama