Den č. 46 - Vánoční pohádky

30. října 2016 v 22:14 | Vapřobáci |  Televize

Kouká na ně každý z nás. Všichni se na ně těšíme. Jaké jsou ale nejlepší tři typické vánoční pohádky podle nás? Čtěte!Anděl Páně

Jedna z mála pohádek, která má kromě vysílacího času také něco jiného společného s Vánoci. Tato pohádka, kde, jak to tak bývá, zvítězí dobro nad zlem, si vysloužila i své pokračování, čímž se stala velkou raritou ve světě pohádek. Ivan Trojan v hlavní roli ale nikdy nezklame!

Tři oříšky pro Popelku

Kdo by neznal snad nejpopulárnější českou pohádku všech dob s Libuší Šafránkovou, Vladimírem Menšíkem, Pavlem Trávníčkem a dalšími velikány české kinematografie. Zajímavé je, že se velké oblíbenosti netěší jen v České republice a Německu, které mělo na tomto filmu koprodukci, ale byla předabována do několika dalších jazyků!

Mrazík

Jedna novoroční klasika z Ruska. Příběh Nastěnky a Ivana zná díky každoroční repríze každý, k jejímu zlidovění pomohla i řada hlášek, například z úst baby Jagy, kterou v české verzi nezapomenutelně namluvil František Filipovský. Těšíte se na chaloupku na kuří noze i letos?
Náš názor na ty nejhezčí vánoční pohádky již znáte.
Pomalu se blížíme k polovině VaPřObu, co si tedy zítra napsat dopis Ježíškovi?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama