Den č. 51 - Narození Ježíška

5. listopadu 2016 v 10:21 | Vapřobáci |  Ostatní

Pojďme si upřesnit, jak to bylo s narozením toho, díky jemuž vůbec Vánoce slavíme!Ježíš Kristus se narodil matce Marii a jejímu muži Josefovi, který ale podle Bible nebyl jeho otec, tím má být podle této knihy sám Bůh.
Těhotná Marie se s Josefem vydala do města Betléma, kvůli nařízení krále o sčítání lidu, kdy se každý musel hlásit ve městě, ze kterého pochází. Když ale mladý pár dorazil do svého rodného města, nemohl najít nocleh, a tak zakotvil v městských salaších.


Tam také začala v noci Marie rodit a přivedla na svět malého Ježíška, kterého musela provizorně položit do jesliček, ze kterých obyčejný zvířata jedla.
Postupně se o této radostné zprávě dozvěděli pastýři, kteří přinesli deky pro zabalení malého děťátka. Mimo těchto "obyčejných lidí" přišli také tři mudrcové - Tři králové. Ti donesli kadidlo, myrhu a také zlato.
Když se o narození spasitele dozvěděl král Herodes, nechal ze strachu o svou pozici zabít všechny narozené chlapce v tomto městě. Marie s Josefem a malým Ježíškem ale stihli utéct.
A už to víme!
Zítřek bude patřit po nějakém čase opět YouTube videům, konkrétně DIY tipům!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama