Den č. 86 - Vánoční stromky

15. prosince 2016 v 22:50 | Vapřobáci |  Tradice

Nejednomu obýváku o Vánocích vévodí zelený klenot - vánoční stromeček! Jak ale vybrat ten správný? Čtěte!


Záměrně se nebudeme zabývat stromky umělými, které podle nás k Vánocům nepatří. Pokud se snažíte argumentovat tím, že nechcete zasahovat do lesa a zbytečně kvůli vlastnímu potěšení kácet zdravý strom, můžeme vaše milosrdné duše uklidnit. Vánoční stromečky se totiž pěstují speciálně pro tyto účely na tzv. vánočních plantážích, popřípadě se vám může v bytě objevit stromek, který byl v lese označen za škodný - překáží ostatím stromům v růstu.


Dříve se jehličnatý král nechával zavěšený ze stropu špičkou dolů, ale postupem času ho zemská gravitace přitáhla opět na zem a zasadila ho do tradičních držáků, o kterých jsme vám psali zde!

A teď pozor - jaký stromek vybrat? Před supermarkety mátena výběr z několika druhů a vy se nemůžete rozhodnout. My jsme vám vánoční stromečky rozdělili a shrnuli jejich klady a zápory!

Smrk
+ levný
+ hustě poskládané větve
- jehličí brzo opadává


Borovice
+ jehličí takřka neopadává
- často řidší
- široká koruna, která potřebuje více místa


Jedle
+ jehličí vydrží hodně dlouho na stromě
+ krásný a plný vzhled
- drahé


Při výběru dejte pozor na deformaci větví způsobenou převozem stromku na prodejní místo. Před samotnou koupí ještě se stromkem párkrát klepněte o zem, ať víte, jestli náhodou jehličí nepadá již nyní.

Když už jste si stromeček vybrali, je nyní vaší největší starostí, aby vám vydržel dlouho v bytě a nedělal vám na podlaze nepořádek v podobě opadaného jehličí. Proto svou dominantu Vánoc uschovejte co nejdéle v chladu s kmenem ponořeným ve vodě. Doma se vyhněte přílišné blízkosti s topením, které by opadávání jen urychlilo.


A jaký stromek máte doma letos vy?
Honem honem kouknout, jak ten stromeček co nejlépe ozdobit!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaký stromeček ozdobíte letos vy?

Smrk 33.3% (1)
Borovice 0% (0)
Jedle 66.7% (2)
Umělý 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama